#JULEGAVER

Så har julefreden efterhånden sænket sig over de fleste små hjem rundt om i Danmark. Gaverne er pakket ind, julemaden er købt og vi venter spændt på dagen i morgen, hvor juleaften står for døren.

Dagen i dag står for mange på gave-bytning, hygge med familie og venner.
Vores dag i dag, står på hygge med familien og hvor tre små fætre skal ses, hygge, lege og give hinanden gaver.
Igen i år vil jeg vise jer min version af den perfekte gaveindpakning. Jeg ELSKER at pakke gaver ind og nusse om det. I år har det dog været lidt mere presset, da det hele skulle kordineres anderledes med en dreng på 3 år og en på 3 måneder.

Julegaverne har et nordisk strejf, med de sarte fine farver, minimalistiske udtryk og naturmaterialerne.  Gavepapiret kan kombineres med det rå, ved at tilføje de mørkere farver som en mørkerød, sort eller lignende. Man kan skabe et smukt udtryk, ved at komme det sorte ind i det sarte. Det giver en skarp kontrast og spiller flot sammen, når gaverne så ligger under grangrenene på juletræet.

 

 

*Papir, bånd og mærkater er sponsoreret af DP Danmark A/S

Naturmaterialerne er hentet rundt omkring i naturen.

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.